SVARĪGI ZINĀT

1. Aizpildot rezervācijas formu mājas lapā, piezvanot mums 22066443, vai sūtot e-pastu uz info@2airi.lv

2. Izskaidrojiet savas vajadzības  norādot informāciju par plānotajiem laivošanas laikiem, upi, maršrutu, cilvēku skaitu un inventāru.

3. Pēc rezervācija veikšanas mēs ar jums sazināsimies, lai apstiprinātu rezervāciju vai precizētu radušos jautājumus.

4. Tiks aizpildīts rezervēšanas līgums. Esiet gatavi nosaukt par nomu atbidīgās personas informāciju (reģistrācijas numuru, nodokļu kodu un bankas rekvizītus juridiskām personām, personas kodu privātpersonai, kontaktinformāciju), informāciju par plānotā ceļojuma laiku un vietu, cilvēku skaitu, inventāra vajadzībām utt.

5. Lai rezervācija būtu spēkā, nepieciešams veikt avansa rēķina apmaksu. Ja līdz laivu nomas dienai ir vairāk par 2 nedēļām, ir pietiekami apmaksāt 20% rēķina summas un atlikumu maksāt rēķinā noteiktajā termiņā.

6. Līguma faktūra - rēķins ar maksājuma saņēmēja rekvizītiem tiks nosūtīts uz jūsu norādīto e-pasta adresi pēc līguma sastādīšanas, vienas dienas laikā.

7. Ja līdz jūsu ceļojumam atlikušas mazāk par 2 nedēļām, rēķina pilna apmaksa jāveic 48 stundu laikā no līguma noslēgšanas. Apmaksu var veikt ierodoties personīgi vai ar bankas pārvedumu.

8. Ja jūsu pieteikuma brīdī līdz ceļojuma sākumam atlikušas mazāk par 48 stundām, rezervācija būs spēkā tikai pēc pilnas līguma summas apmaksas.

Laivu nomas pakalpojumā ir iekļauta – izvēlētā laiva, airi, glābšanas vestes atbilsotši laivas sēdvietu skaitam, kā arī viens sauso mantu skaits. Izvēloties laivu nomas pakalpojumu ar piegādi konkrētā maršrutā -  papildus inventāram tajā ietilpst laivu piegāde uz maršruta sākumu, sagaidīšana finiša, kā arī šoferīšu transports no finiša uz startu. 

Saņemot laivošanas inventāru mūsu darbinieks lūgs uzrādīt laivu nomas līgumā norādītajai atbildīgajai personai personu apliecinošu dokumentu, lai pārliecinātos par atbilstību līgumā norādītajiem datiem.

Laivošana viennozīmīgi ir aktivitāte, kura ir piemērota visai ģimenei! Vēl vairāk laivu brauciens var kļūt par neaizmirstamāko vasaras piedzīvojumu jūsu bērniem un visai ģimenei. Lai tā notiktu, plānojot laivu braucienu kopā ar bērniem ir vērts ņemt dažas lietas: - izvēlēties piemērotu maršrutu un tā garumu; - izvēlieties maršrutu kurā ir vairāki pieturas punkti un apskates objekti, lai dažādotu laivu braucienu un nepieciešamības gadījumā varētu kliedēt pēkšņi uznākušās “man apnika” vai “man nav ko darīt” domas; - ņemiet vērā, ka bērna vēlme airēt var pāriet tik pat ātri cik tā radusies;

-  Atrodoties laivā, obligāti lietojiet glābšanas vesti;

-  Iekāpšana laivā notiek brīdī, kad tā novietota ūdenī paralēli krastam. Iekāpšanas laikā laiva ir jāpietur;

-  Atrodoties laivā, katram laivotājam ir jāatrodas savā sēdvietā, nedrīkst celties kājās vai šūpot laivu;

-   Laivojot un sastopoties ar dabīgiem vai mākslīgiem šķēršļiem (kokiem, akmeņiem u.c.), jābūt uzmanīgiem un jācenšas no tiem izvairīties. Nav ieteicams ķerties pie koku zariem, tas var izraisīt laivas apgāšanos;

-  Upes straujtecēs un krācēs laiva jācenšas turēt paralēli straumei;

-  Vecāki, radinieki vai personas, kuras pieskata bērnus ir atbildīgi par viņu drošību;

-  Ja esiet nolēmuši peldēties, nepeldieties nepazīstamās vietās, vietās, kur ir stāvi krasti, ātra straume vai atvari, nepeldieties reibuma stāvoklī;

-  Saudzējiet dabu un neatstājiet atkritumus aiz sevis, neceliet teltis un nekuriniet ugunskurus vietās, kur tas nav atļauts.

 Laivojiet droši un baudiet atpūtu ko sniedz laivošana!

Pat vispieredzējušākais laivotājs apliecinās, ka jau iekāpjot laivā ir jarēķinās ar iespēju nonākt saskarsmē ar ūdeni. Tāpat atpūtu uz ūdens var traucēt mainīgie laika apstākļi. Lai atpūta uz ūdens būtu izdevusies, zemāk esam apkopojuši pāris vērtīgus padomus no mūsu pašu pieredzes:

-   Pirmajā vietā uz ūdens - drošība! Tāpēc primāri ir vērts padomāt par glābšanas vestēm un to pareizu lietošanu. Laivojot ar bērniem noteikti pārliecinieties par to, lai vestes būtu pareizi uzvilktas un aizsprādzētas!

-   Laika apstākļiem piemērots apģērbs. Pirms plānotā laivu brauciena iepazīstieties ar laika prognozēm, lai otrās dienas rītā nebūtu pārsteigums par pēkšno lietu vai uzmācīgiem saules stariem. Lieka sausu drēbju kārta noderēs abos gadījumos. Iespējams ir vērts padomāt arī par saules aizsargkrēmu, kādu galvassegu un pretinsektu līdzekli, lai vakars pie ugunskura nepārvērstos kaujā ar dažādiem asinskāriem radījumiem.

-   Mūsu laivu noma uz katru laivu nodrošina vienu sauso mantu maisu, taču neskatoties uz to bieži vien no laivotājiem dzirdam stāstus par ūdenī iekritušiem mobilajiem telefoniem, foto kamerām un pat mašīnas atslēgām… tāpēc pirms ņemat elektroierīces laivu braucienā parūpējaties par speciāliem ūdensdrošiem aizsargmaciņiem, somām utml.. Bet varbūt šoreiz ir vērts to visu atstāt mājās un ļauties dabas baudījumam? 

Kāpēc laivot?

Laivo savam priekam

Liela daļa cilvēku neapzinās laivošanas pašu fundamentālāko iemeslu. Laivošanas būtība ir patiess prieks, ko sagādā šī nodarbe. Pievienojieties laivotāju ciltij lai pārliecinātos, ka citi iemesli nav vairs tik svarīgi!

Esi harmonijā ar dabu

Laivošana nenoliedzami nodrošina visciešāko saikni ar dabu. Citas aktivitātes nespēj pretendēt uz šādu ekskluzīvu statusu. Sēžot laivā, ir patīkami apzināties, ka tikai neliels procents visu tūristu un ekskursantu var baudīt to pašu dabas skaistumu, ko jūs. 

Esi kopā ar draugiem

Apnikuši piemāju tusiņi? Pilsētas uzdzīve vairs neliekas aizraujoša? Sāk aptrūkt ideju, ko pasākt kopā? Paņem laivu un uzaicini arī savus draugus. Laiska atpūta uz ūdens vai smaiļošana pa straujākiem ūdeņiem atklās tavu draugu, iespējams, vēl nepamanītās īpašības.

Laivo fiziskās formas uzlabošanai

Laivošana ir labs veids kā atpūsties un vienlaicīgi uzlabot savu fizisko formu. Ja vien vēlies, laivošanu var viegli pārvērst pat ļoti nopietnā savas fiziskās kondīcijas pārbaudījumā. Aerobā slodze te iet komplektā ar ķermeņa augšdaļas vingrinājumiem, turklāt ir viegli panākama – izvēlies tikai īsto laivu un ūdens tilpni!

Laivo piedzīvojumam

Neatkarīgi no tā, vai gāziet lejā pa Amatas krācēm, barojiet odus Irbē, stūrējiet pa aizaugušiem ezeriem, vai baudiet Ogres rodeo, Latvijas ūdeņu piedāvājums ir diezgan vērienīgs. Ceļo ar laivu un piedzīvo vēl nepiedzīvoto. Vēl ir tūkstošiem līdz šim neiepazītu dabas nostūru, kuros iestūrēt ar laivu.

Vienkārši atpūties

Nav daudz lietu mūsu steidzīgajās dzīvēs, kas dod iespēju vakara atpūtai kā to piedāvā saulrieta vērošana sēžot pie ugunskura upes krastā. Ūdens noņem stresu labāk kā jebkuras zāles. Ne velti ir dzirdēts teiciens: „Pat ne tik izdevusies diena laivā uz upes ir labāka par izdevušos dienu ofisā.”

Laivošana apvienojumā ar citām aktivitātēm

Ja esiet jau iemēģinājuši kādu upi, speriet nākamo soli – organizējiet kolektīvu atpūtu uz ūdens vai sporta pasākumu darba biedriem. Ņemiet līdzi makšķeri, jo no krasta pie labākajām zivju vietām bieži nepiekļūt. Ja neder nekas, paķeriet līdzi zāģi un cirvi, un palīdziet atbrīvot mūsu nekoptās upes no koku sagāzumiem.

Baudi īso Latvijas vasaru laivojot

Tajās svelmainajās vasaras dienās, kad izvēle grib krist uz dienu Rīgas lielveikalā ar kondicionētu gaisu, jo jūrmalā nav vairs vietas kur dvielīti izklāt, dodieties labāk uz upi. Tas būs labs risinājums – iegūsiet iedegumu plūstot pa upi laivā un varēsiet netraucēti veldzēties upes straumē.

Aktivitāte jebkuram vecumam

Laivošana nediskriminē nevienu vecumu. Lai gan kā upju tūristi biežāk tiek novērota mūsu jaunatne, nebaidieties paņemt līdzi arī savus bērnus vai arī piedāvāt šāda veida atpūtu saviem vecākiem, kuriem šī būs ne tikai laba dāvana, bet airēšana ļaus izlocīt arī vecos kaulus.

Baudi romantiskus mirkļus uz ūdens

Nav labākas aktivitātes kā laivot kopā ar mīļoto cilvēku. Laiks uz upes ir tikai jūsu – nav neviena, kurš to varētu jums atņemt. Piedāvājiet to savam otram cilvēkam, kurš to nekad nav darījis un redzēsiet, ka novērtējuma skalā bonusus sapelnīsiet vairāk kā pēc romantiskām vakariņām kādā izsmalcinātā restorānā.

 

*Raksts pārpublicēts no 2krasti.com

Svarīgi