MARŠRUTI / Ogre / Lēdmanes tilts - Ogres HES

#Lēdmane/Lēdmanes tilts.

#Lobe- Ogres kreisā krasta pieteka.

#Lobes dzirnavas- 50 m uz augšu pa Lobi.

#Vilkaušu dzirnavu dambis. Stiprā ūdenī bīstams. Sevišķi nobrauciens pa labo malu.

# Šosejas Ķegums – Madliena tilts. Līdz Glāzšķūnim paliek 10 km. 

#Trošu tiltiņš.

#Trošu tiltiņš.

#Aviekste- upes labā krasta pieteka.

#Straumes dzirnavas kreisajā krastā.

#Trošu tiltiņš uzreiz aiz dzirnavām. Sākās vien no skaistākajiem lejteces posmiem. Straume, nes, vietām uzšūpojot arī stiprāk. Skaisti noauguši, stāvi krasti ar dolomīta atsegumiem.

#Glāzšķūnis- pēc ~10 min. Jau 18 . gs. tur bija pudeļu fabrika, kurā kopā strādāja vecticībnieki un vācu amatnieki. Bija Zaļais un Baltais Glāzšķūņi,  atkarība no izgatavojamo pudeļu krāsas. Tagad gan vecās ražotnes apskatīt vairs nevar. Palikušas knapi pamanāmas mūru paliekas un stikla lauskas. 

# Šosejas Ķegums – Sigulda tilts.

#Pēc 5min brauciena labajā krastā krāsainas (okers, tumši zils, dzeltens) klintis. No tām esot ņemti bluķi Rīgas rātsnamam.

#Asaru līcis- labajā krastā, savulaik tur rīkotas zaļumballes. Tieši pretī Asaru līcim, kreisajā krastā, atrodas milzīgais Sietiņu jeb Velnakmens.

#Sietiņu Velna akmens- akmens garums 5,8 m, lielākais platums 5,2 m, augstums 1,7 m, apkārtmērs 17,5 m. Uzrāpties augšā stāvajā krastā gan nebūs viegli, bet ir vērts pacensties, lai redzētu vienu no lielākajiem Latvijas dižakmeņiem.

#Sala.

#Kalnrēžu klintis un Kalnrēžu ala- Ainavisks dolomītsmilšakmens atsegums. Atrodas Ogres upes krastā posmā no Asariem līdz Jauntulkiem. Tā augstums 4,5 m, garums 150 m. Atsegums virknes galvenās kraujas lejasdaļā ir 3,2 m gara ala. Atsegumu lejasdaļā - milzu klinsbluķi.Vienīgā zināmā ala Ogres upes krastos, Kalnrēžu dolomītsmilšakmens klintīs Ogres kreisajā krastā lejpus Glāžšķūņa, iepretim Kalnrēžu mājām, apmēram 3 km lejpus Siguldas - Ķeguma šosejas tilta. Savdabīgas izcelsmes ala, vienīgā Latvijā dolomītsmilšakmens klintīs. Ala ir šaura 3,2 m gara plaisveidīga sprauga starp diviem dolomītsmilšakmens bluķiem.

#Ogres gala vanšu tilts.

#Ranka- kreisā krasta ieteka un trošu tiltiņš. Ir vērts izkāpt un pastaigāt uz augšu gar skaisto Rankas gravu.

#Kājnieku tilts uz “Lielpečiem”.

#Ogres meteo centrs- trose pār upi.

#Ogres dolomītu krauja- Līdz 4 m augsts no ģeoloģiskā viedokļa - unikāls dabas objekts ar paleontoloģisku nozīmi, kurā konstatētas dažādu seno jūras bezmugurkaulnieku un fosilo zivju atliekas. Objekts nav labiekārtots, tādēļ visērtāk to ir apskatīt no Ogres pretējā - labā krasta.

#Ogres aizsprosts/Ogres HES- 2002. gada decembrī uz Ogres upes bijušās kartonfabrikas tuvumā tika uzbūvēta Ogres HES. 

 

 

INFO:

  • Sarežģītība: Normal
  • Starts:: Lēdmanes tilts
  • Finišs: Ogres HES
  • garums: 39km
  • laiks: 2 dienas
  • naktsmītnes: naktsmītnes nav
  • Šķēršļi: