MARŠRUTI / Mazā Jugla / Suntaži - Tīnūži

#Tilts Suntažos

#Suntažu muižas pils- Muižas kungu māja – pils – celta 1780.-1782. g., 19. gs. vidū modernizēta, piešķirot tai neogotisku veidolu. Tā  vairākkārt postīta un atjaunota. Pēc 1905. g. postīšanas pili atjaunojis tās pēdējais īpašnieks barons fon Hānenfelds (apbedīts Suntažu kapos). Kopš 1920. gada pilī darbojas skola. Muzejā aplūkojama pagasta un skolas vēstures ekspozīcija. Muižas kompleksā ir saimniecības ēkas un parks. Iespējams uzkāpt pils tornī un izbaudīt apkārtnes ainavu. Suntažu pils un muižas apbūve ir vietējas nozīmes arhitektūras piemineklis. 

#Ķoderu pilskans- Ķoderu pilskalns, saukts arī par Lielo Vīra gultu, ir Vidzemes lībiešu pilskalns Suntažu pagasta rietumu daļā, 2,5 km no Juglas ciema Rīgas virzienā, apmēram 100 m no autoceļa P4 Rīga- Ērgļi. Formas un profila dēļ, tas ir īpatnējākais arheoloģijas piemineklis Ogres novadā. Senapmetne atrodas uz viena no sākuma pauguriem Lielajos Kangaros un ir bijusi apdzīvota no 9. līdz 12. gadsimtam. 

#Turkalnes tilts

#Dzirnavkrogs- pēc vairākiem līkumiem 4 km garumā labajā krastā.

#Kranciems- vēl pēc 6 km. Kranciems ir apdzīvota vieta Tīnūžu pagastā, 2012. gadā zaudējis ciema statusu. Kranciemā aug ievērības cienīgs kadiķis — tā stumbra apkārtmērs sasniedz 0,9 m. Tas atrodas meža ielokā, kādu gabalu no Tīnūžu - Turkalnes ceļa (aptuveni 600m nost no ceļa). Nekādu norāžu uz šo dabas objektu nav. Šis posms ir pārsvarā mierīgs, ja neskaita lielos akmeņus, kuri ir izkaisīti upē ik pa laikam.

#Kranciemā sākas savādāka Mazā Jugla - dolomītu krāces, asi akmeņi, ne pārāk liels ūdens līmenis, kā arī akmeņu aizsprosti. Tā tas turpinās apmēram 2 km. 

#Tīnūžu bijušo dzirnavu aizsprosts- jābrauc pa kreiso pusi.

#Tīnūžu tilts

#Tīnūži- Tīnūži ir ciems Ikšķiles novadā, pagasta centrs. Vēstures avotos ar nosaukumu Lindenberga (Lindenberg) minēts 1576. gadā. 17. gs. tika izveidota muiža, kas 1648. gadā kļuva par Tīzenhauzenu īpašumu. No Tīzenhauzeniem arī, domājams, cēlies vietas latviskais nosaukums Tīnūži.