MARŠRUTI / Mazā Jugla / Turkalne - Upesciems (tilts P2)

#Turkalnes tilts

#Dzirnavkrogs- pēc vairākiem līkumiem 4 km garumā labajā krastā.

#Kranciems- vēl pēc 6 km. Kranciems ir apdzīvota vieta Tīnūžu pagastā, 2012. gadā zaudējis ciema statusu. Kranciemā aug ievērības cienīgs kadiķis — tā stumbra apkārtmērs sasniedz 0,9 m. Tas atrodas meža ielokā, kādu gabalu no Tīnūžu - Turkalnes ceļa (aptuveni 600m nost no ceļa). Nekādu norāžu uz šo dabas objektu nav. Šis posms ir pārsvarā mierīgs, ja neskaita lielos akmeņus, kuri ir izkaisīti upē ik pa laikam.

#Kranciemā sākas savādāka Mazā Jugla - dolomītu krāces, asi akmeņi, ne pārāk liels ūdens līmenis, kā arī akmeņu aizsprosti. Tā tas turpinās apmēram 2 km. 

#Tīnūžu bijušo dzirnavu aizsprosts- jābrauc pa kreiso pusi.

#Tīnūžu tilts

#Tīnūži- Tīnūži ir ciems Ikšķiles novadā, pagasta centrs. Vēstures avotos ar nosaukumu Lindenberga (Lindenberg) minēts 1576. gadā. 17. gs. tika izveidota muiža, kas 1648. gadā kļuva par Tīzenhauzenu īpašumu. No Tīzenhauzeniem arī, domājams, cēlies vietas latviskais nosaukums Tīnūži. 

#Dobelnieku HES aizsprosts- 5,5 km aiz Tīnūžu tilta. Labajā pusē aizsprosta pārgāze ar zivju ceļu, kreisajā – derivācijas kanāls (ap 1,5 km garš). 1927. gadā tika uzbūvēta Dobelnieku derivācijas mazā HES, kas nodrošināja ar elektroenerģiju Ķeguma HES būvniecību. Dobelnieku HES darbojās līdz 20. gs. 60. gadiem, tad tā tika likvidēta un nopostīta. 1998. gadā to atjaunoja. Laivas šeit jāuznes kreisajā krastā un aiz dambja jābrauc pa kanālu, jo pati upe nav braucama (tur vēl divi bijušo dzirnavu aizsprosti). Derivācijas kanāla beigu daļā jāizkāpj labajā krastā, kur pa grantētu ceļu seko pārsimts metrus garš laivas pārnesiens līdz jaunajam „Vācu kalnu” ciemata tiltam, kur var atsākt braucienu. 

#Salenieki- 4km līdz Saleniekiem upe ir diezgan strauja.

#Augstpriedes HES- palikušas vairs tikai drupas un krāces.

#Urga- pēc 2.5km kreisā krasta pieteka.

#Ežupe- pēc 1km kreisā krasta pieteka.

#Bunči- pēc 2km apdzīvota vieta.

#Gājēju tiltiņš pār Mazo Juglu.

#Rīgas apvedceļš.

#Avoti- apdzīvota vieta.

#Rīga- Ērgļi dzelzceļa tilts- kur pieaug tās kritums, ir ašas straujteces un pat krāces. Zem tilta kritums ir diezgan pamanāms, varētu būt jāuzmanās arī no koku sanesumiem.

#Rīgas- Ērgļu šoseja- pēc 4km.

#Līču ciems.

#Upesciema zivju dīķi.

#Upesleju tilts- pēc 5 km, brauciena galamērķis.

 

 

 

 

INFO:

  • Sarežģītība: Normal
  • Starts:: Turkalne
  • Finišs: Upesciems
  • garums: 0km
  • laiks: 2 dienas
  • naktsmītnes: naktsmītnes nav
  • Šķēršļi: